Smokowatość FAQ

Version 1.2a, December 1999, by Baxil (version history)

Title: Draconity FAQ
Author: Baxil
Translator: Nufuwyr
Original language: English
Target language: Polish

Tytuł: Smokowatość FAQ
Autor: Baxil
Tłumacz: Nufuwyr
Język oryginału: Angielski
Język docelowy: Polski

[Nota tłumacza: Jeśli masz jakieś sugestie co do poprawy tłumaczenia pewnych sformułowań, lub zauważysz gdzieś błąd stylistyczny bądź ortograficzny, interpunkcyjny czy jakikolwiek inny – pisz na laguna__loire@hotmail.com Jeśli chcesz porozmawiać o czymś z autorem, a nie umiesz języka angielskiego - jestem w stanie pełnić funkcję tłumacza za darmo w swoim wolnym czasie. Gwarantuję ze swojej strony zachowanie prywatności i pełnej tolerancji, właściwie w ogóle mnie nie interesuje kontekst wypowiedzi. Nie udzielę tłumaczenia i pośrednictwa tylko w przypadku gdy autorowi będziesz chciał(a) naubliżać.]

Oryginalny tekst w języku angielskim dostępny jest pod adresem: http://www.tomorrowlands.org/draconity/faq/

===========================================================

„Jestem Smokiem.”

  Czy te dwa słowa coś mówią o Tobie lub o kimś kogo znasz? Jeśli tak, są spore szanse na to, że jesteś ciekawy(a) tego co to stanowisko tak naprawdę oznacza.

  Wielu ludzi rozmyśla nad podłożem psychologicznym smokowatości. Być może jesteś zainteresowany(a) implikacjami duchowymi nazywania siebie smokiem lub jakiego rodzaju zasoby społeczne są dostępne.

  W tym dokumencie chciałbym spróbować przedstawić wszystkie te sprawy w bezpośredni i informacyjny sposób. Obojętnie czy podchodzisz do sprawy ze swoją własną smokowatością, czy jesteś zmartwiony(a) swoim przyjacielem, przyjaciółką, lub bliskim, który do niej podchodzi, mam nadzieję, że poniższe informacje będą przydatne.

  Jeśli masz pytania (konkretne lub ogólne) na które nie ma odpowiedzi w tym FAQ, proszę odnieś się do sekcji „Kontakt i informacje o prawach autorskich” na końcu tego dokumentu. Wszelkie serdeczne zapytania są mile widziane.

-----------------------------------------------------------

Pytania Ujęte W Tym FAQ

Pytania Ogólne Psychologia Smokowatości Smokowatość i Religia Społeczna Strona Smokowatości Pytania Różne Kontakt i Informacje o Prawach Autorskich

===========================================================

Pytania Ogólne

-----------------------------------------------------------

Psychologia Smokowatości

-----------------------------------------------------------

Smokowatość i Religia

-----------------------------------------------------------

Społeczna Strona Smokowatości

-----------------------------------------------------------

Pytania Różne

===========================================================

Kontakt i Informacje o Prawach Autorskich

  By skontaktować się ze mną, wyślij e-mail na faq@tomorrowlands.org. ( To jest mój stały adres e-mail’owy, więc zawsze powinny dotrzeć do mnie albo bezpośrednio albo zostać przekierowane na mój aktualny adres). W związku z ograniczonym czasem Internetowym i ilością otrzymywanej poczty, nie mogę obiecać szybkiej odpowiedzi, lecz czytam swoją pocztę raz dziennie.

  Jeśli masz pytanie nie ujęte w tym FAQ, wpisz „Smokowatość FAQ – pytanie” (lub coś w stylu) w polu tematu Twojej wiadomości. Spróbuję odpowiedzieć Ci w przeciągu jednego lub dwóch dni. Pytania szczególnie związane z tematem zostaną dodane do przyszłych wersji FAQ Smokowatości, chyba że zaznaczysz, że pytanie jest prywatne.

Uwaga – Filtr Spam’u
Tomorrowlands dostaje kilkaset listów dziennie. Tylko maleńka część z nich jest istotnie prawdziwą próbą kontaktu. Aby sprawić by Twój list się wyróżniał, proszę dodaj frazę [TWEB] (z nawiasami włącznie) do pola tematu Twojego e-mail’a. To da mu przepustkę przez filtry spam’u. Inaczej, mogą minąć tygodnie nim zauważę Twoją wiadomość.

Prawa Autorskie

© Tad „Baxil” Ramspott 1998. W zwięzłym, nie-technicznym języku, podaję zasady jeśli rozważasz redystrybucję tego: (1) Podaj uznania dla autora (tzw. „credit”). (2) Nie pobieraj opłat. (3) Nie wprowadzaj żadnych zmian.

Jeśli chcesz, możesz to rozesłać do swoich przyjaciół. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do mojej polityki, napisz mail’a do mnie, a wyślę Ci pełny tekst. Nie ma potrzeby nudzić nim wszystkich.

  Zaznaczam, że wszystkie obrazy użyte na tej stronie są oryginalnymi kreacjami wykonanymi przeze © mnie '98 (© Tad „Baxil” Ramspott ‘98). Zastosowanie mają zwyczajne warunki użytkowania i dystrybucji, ponadto, proszę pomóż mi utrzymać moje strony jako charakterystyczne poprzez nie używanie ich na swojej stronie internetowej.

-----------------------------------------------------------

Przypisy i Bibliografia

1.
Dr. John Simmons, Wiary i Wierni, Governors State University
2.
W rozległym zakresie. Oczywiście zawsze będą smoki, które sprowadzą swoją tożsamość rasową do ram osobistej duchowości. Gdy byłem młodszy, robiłem to pod nazwą Thiderianizmu. Wciąż trzymam się jej podstaw, lecz już nie uważam jej struktury jako ważnej.

-----------------------------------------------------------

  Odnośnikiem oficjalnego FAQ Smokowatości jest http://www.draconity.com/faq/ (lub www.tomorrowlands.org/draconity/faq), a wersji tekstowej jest http://www.draconity.com/faq/faq.txt. Jeśli czytasz to gdzie indziej, bądź świadomy tego, że ten dokument może być przestarzały; sprawdź wymienione odnośniki by przeczytać najnowszą wersję.

Przejdź do: Indeks | Smokowatość Indeks.

Ta strona utrzymywana jest przez Baxil'a <faq@tomorrowlands.org>.
Ostatnia Aktualizacja 7 Grudnia 1999. Data powstania tłumaczenia 29 Kwietnia 2011. E-mail aktualny jak na 11/2004. Odnośniki internetowe zaktualizowane 10 Stycznia 2005 przez webmaster'a.